آنچه باید در سفر به ایتالیا بدانید 

همه شما ایتالیا را به کشور چکمه ای می شناسید . چکمه ای زیبا وسط نقشه کره زمین . در کنار دریای مدیترانه با آرامشی خاص میلیونها اثر هنری و طبیعی و باستانی را در دل خود جا داده .

همه شهرها و مناطق ایتالیا جاذبه های خاص خود را دارند . هر شهر با زیبایی های خاص خود ازشما دلربایی می کند .

 ونیز :

شهری بر روی آب . البته این شهر با ایجاد فونداسیونهای بسیار قوی روی آب ساخته شد . پر از کانالهای آبی با قایق هایی به نام گوندالو که هر روز شما را به دل کانالها می برد .

ونیز دارای 2 بخش خشکی و آبی است . بخش خشکی به مستره معروف است و معمولا هزینه اقامت و خرید در اون خیلی کمتر از بخش آبی است. در داخل بخش آبی جزیره های زیادی وجود دارد که می توانید اقامت لاکچری و خاصی را درآن تجربه کنید . همه ساله ونیز میزبان هزاران توریست خارجی از سراسر نقاط جهان برای جشن بالماسکه ایتالیا می باشد .

شما می توانید با فری و شناورهای موجود در ساحل به جزیره مورانو و بورانو سفر کنید . در جزیره مورانو گرانبهاترین کریستالهای جهان را خواهید دید . صدها کارگاه و کارخانه به ا ین بیزنس مشغولند و البته با خرید یادگاری از این جزیره خاطره سفر را جاودان کنید . انواع بدلیجات ساخته شده از کریستالهای 24 درصد ممزوج به پودر طلا و نقره .  عقل و هوشتان را از سر می برد .

ونیز شهر پینوکیو شخصیت کارتونی نوستالژی کودکان دوره قبل است . همه جا صنایع دستی با شکل و شمایل پینوکیو به چشم می خوره .

زیباترین سایت دیدنی در ونیز میدان و کلیسای سنت مارکو است . سنت مارکو در اشتراکات ما و فرهنگ ایتالیایی همان حضرت یونس ماست که ما معتقدیم ایشان از شکم ماهی بیرون آمد و ایتالیایی ها معتقدند که ایشان در بین حجم زیادی ماهی از دریا نجات یافت .

سردر کلیسای سنت مارکو پوشیده از طلا کاری تلفیق شده با نقاشی های میکل آنژ می باشد  . ساعتها محو تماشا خواهید شد .  داخل کلیسای سنت مارکو پر از انرژی مثبت است و تقریبا هر آرزویی  در آنجا داشته باشید برآورده خواهد شد .

محوطه روبروی کلیسا پر از کبوترهای دست آموز است . که بر سر و صورت شما می پرند تا شاید غذایی از شما دریافت کنند .البته ژستهای زیبای عکاسی هم می گیرند .

در میدان سنت مارکو برج ساعت قدیم را با ارتفاع 99 متر می بینید . بر بالای آن چندین تندیس پادشاه و فرشته ها قابل رویت است . سال ساخت مجدد این ساعت به 1902 برمی گرده و بعد از نابودی کامل اون دوباره به دستور سنا ساخته شد . نکته جالب توجه این ساعت این هست که نزدیک به 118 سال است که تنظیم نشده وبه درستی به صورت مکانیکی زمان صحیح را نشان می دهد .

می تونین بلیط بخرید و به بالای برج ساعت برین و همه ونیز رو از بالا مشاهده کنید .

رم :

شاید براتون جالب باشه که قصه پایه گزاران رم رو بدونید  . بعد از پایان جنگ تروا فردی به نام انبید به سرزمین کنونی ایتالیا وارد شد . 2 نوه  پسری به نام روموس و رمولوس داشت که از ترس طغیان علیه پادشاه به دستور ایشان به آب انداخته شدند . گرگ ماده ای اونها رو نجات داد و شیر داد و بزرگ شدند ( مجسمه های این افسانه همه جای ایتالیا هست گرگی که به 2 کودک شیر می دهد)

در اصل آنها از نژاد بابل قدیم بودند و شهر رم را پایه گزار نمودند .

رم پایتخت ایتالیا شهر رنگ و سرزندگی و نشاط و خوش گذرانی است . بهترین بستنی ایتالیایی را در رم نوش جان کنید هر اسکوپ 1 یورو .

وقتی سفر به رم می کنید حتما از اتوبوسهای توریستی داخل شهر ا ستفاده کنید که بتونین همه دیدنیهای مهم رو ببینید در غیراینصورت وقت کم میارین .

کولسئوم :

مهمترین نماد شهر رم ساختمان کولسئوم است با ظرفیت بالای 50 هزار نفر تماشااچی  . داستان جالبی دارد . به عنوان بزرگترین آمفی تئاتر جهان معروف است و در زمان افتتاح آن طی یک هفته اول پادشاه وقت 500 نفر زندانی را به امید آزادی با شیرها به جنگ انداخت و عین 500 نفر خوراک شیر شدند . طبق داستانها جوی خون تا زیر ساختمان جاری شده بود .  هزاران نفر برای تفریح به این محل می آمدند و از این جدال خونین لذت می بردند . و بعد ازآن هم صحنه ای برای اعدام مجرمان و نبرد گلادیاتورها بود . جالب است بدانید کاملا با اطمینان از مرگ به این میدان پا می گذاشتند . اما در مقابل پادشاه مرگ افتخاری بود .

دور تا دور دیوار این سازه پر از مجسمه های دست ساز باشکوه بود که یکبار به علت آتش سوزی ساختمان ویکبار دیگر به خاطره زلزله شدید کاملا از بین رفت .

چشمه عشاق یا چشمه تروی

در قرن 19 میلادی با هدف رساندن آب به حمام های رومیان آب از کیلومترهای دورتر از منطقه سالونه به این محل هدایت شد . ساختمانی با 26 متر ارتفاع و 20 متر پهنا در اوج شکوه با مجسمه های سنگی بینظیری ساخته شد . طبق یک رسم قدیمی معتقدند که هر کس پشت به چشمه تروی بایستاد و سکه ای را از بالای سرش به داخل چشمه پرتاب نماید آرزویش برآورده می شود ( کمی خرافاتی )

البته برای شهرداری رم محل بسیار خوبی برای درآمد ماهانه 10 هزار یورو که البته به سازمانهای خیریه ایتالیا اهدا می شود .

در اطراف چشمه تروی پر از کافی شاپ – مغازه های صنایع دستی – رستوران – عکاسی هست که ساعتها وقتتان رو پر می کنه .

 

موزه های معرف شهر رم :

موزه کاپیتولین

موزه گالری بورگسه

موزه زندان سنت آنجلو

موزه واتیکان

موزه مونت مارتینی

موزه ماکسی

گالری کولونا

گالری دوریا پامفلیج

فهرست