مجارستان

یکی از کشور های توریستی با اب و هوا ی عالی در مرکز اروپاست. که در همسایگی اتریش، اوکراین، اسلواکی ، رومانیا که زبان اصلی مردم مجاریست.

بوداپست پایتخت این کشور است که یکی خانه چندی از زیباتریناثار معماری و تاریخی دنیاست.

همچین مجارستان یکی از کشور های جهان دومی در اروپا محسوب میشود، به این معنی که گرچه سبک زندگی مردم مدرن است اما همچنان این کشور زیبا جای رشد  دارد. که این ویژگی مجارستان را تبدیل به یک مرکز عالی برای سرمایه گذاری میکند. همچنین یکی از سریع ترین راه های بدست اوردن اقامت دائم در اروپا و ویزای شنگین از طریق مجارستان انجام پذیر است.

کیفیت زندگی

مجارستان اب و هوایی گرم به همراه مردمی خونگرم و سخت کوش هستند. به صورت کلی کیفیت زندگی در مجارستان بالاست ( مشخصا، یه کشور اروپاییه ناسلامتی)  ارزان تر بودن و پایین تر بودن سطح خرج و مخارج نسبت به باقی کشور های اروپایی باعث شده که اهالی این کشور سبک زندگی بهتری داشته باشند

مراقبت های پزشکی

در مقایسه با سایر کشور های اروپایی هزینه ی درمان در مجارستان خیلی قابل قبول تر و ارزان تر است. سیستم درمانی موثر و بیمه ی درمانی قوی، که بسیاری از هزینه های درمانی و دارویی را تقبل میکند،  و  پزشکانی که به انگلیسی هم مسلطند که میتوانند پروسه ی درمانی شما را راحت تر کنند. بهطور کلی با داشتن بیمه، مراقبت های درمانی رایگان خواهد بود

تحصیل

مجارستان مدارس و دانشگاه های بین المللی زیادی را برای انتخاب ارائه میدهد که برخلاف مدارس سنتی ، مدارس بین المللی زبان انگلیسی هستند و این باعث می شود که دانش آموزان خارجیاحساس راحتی بیشتری داشته باشند نکته منفی در مدارس خصوصی و بین المللی این است که آنها اغلب بسیار گران هستند. مگر انکه فرزندانشان زبان مجاری را بدانند . خوشبختانه ایران در مجارستان دارای سفارتی بزرگ و فعال است. این سفارت تا مقطع پنجم دبستان دارای مدرسه می باشد و فرزندان شما می توانند به زبان فارسی در این مدرسه تحصیل نمایند. . قابل توجه است تحصیل در  مدرسه دولتی در مجارستان رایگان است

کار در مجارستان

در صورتی که پس ازفارق التحسصیلی یا پس ازمهاجرت به مجارستان بخواهید کار کنید باید برای یک کارفرمای مجاری کار کنید و در نهایت میتوانید اجازه ی کار را دریافت کنید. درامد در مجارستان ( به دلیل ارزان تر بودن واحد پولشان نسبت به یورو) پایین تر از سایر کشور های اروپاییست اما حقوق دریافتی انها (173000 تا 5660000 فورنیت به صورت میانگین) برای خرج مخرج زندگی کافی و حتی زیاد هم هست.

هزینه ها

هزینه ها در شهر های اصلی بالطبع گران تر خواهد بود به طور کلی هزینه ی اجاره ی خانه از 300 یورو شروع شده و تا 600 یورو ادامه خواهد داشت که البته برای دانشجویان موارد مناسب تری هم پیدا خواهد شد.

 • خرج و مخارج خانه به طو کلی 230 یورو در ماه خواهد بود.
 • 12 یورو هزینه ی اینترنت در ماه
 • هر وعده ی غذایی چیزی حدود 6 یورو خواهد بود

راه های مهاجرت

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری :
  1. مهاجرت از طریق خرید ملک و مستغلات
  2. مهاجرت از طریق ثبت شرکت
  3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بانک ها

 

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به مجارستان بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار مجارستان، تحصیل در دانشگاه های مجارستان و سرمایه گذاری در مجارستان از بهترین راه های مهاجرت به مجارستان است.

 

مهاجرت از طریق خرید ملک

 

خرید ملک در مجاریستان یکی از سریع ترین مسیر ها دریافت اقامت دائم در اروپا است که از 1-3 روز تا 2-3 ماه طول میکشد. و با گذشت پنج سال  از سرمایه گذاری امکان گرفتن اقامت دائمی خانواده ( فرزندان زیر28 سال و پدر و مادر مسن) هم خواهید داشت. اما این به این معنی نیست که خانواده ی شما پس از 5 سال به شما ملحق خواهند شد.  همچینین میتوانید ملک خود را پس راز خریداری در مجارستان اجاره دهید که قیمت اجاره ی آن 7-8% قیمت کل ملک است.

 

با توجه به این که در سال گذشته  (2019)  قیمت ملک ها به صورت میانگین تا 15% بالا رفت حتی در سال 2016 سود 27%  را تجربه کرد، همچین نرخ پایین مالیات ( یکی از پایین نرخ های مالیات در اروپا) مجارستان را به یکی از بهترین کشور های اروپایی برای سرمایه گذاری تبدیل میکند.

 

خرج و مخارج مربوط به خرید ملک در مجارستان

 • هزینه های مربوط به قرارداد با وکیل (بر اساس قانون کشور مجارستان هر دو طرف قرار داد جهت خرید ملک باید وکیل داشته باشند.)(1.2% کل قیمت خرید منزل)
 • هزینه ی ثبت زمین و ملک(حدود بیست یورو)
 • هزینه ی ثبت اسناد
 • هزینه ی مربوط به مالیات خرید ملک
 • هزینه ی مربوط به مشاور املاک 2-4% قیمت کل (بر اساس محل و قیمت واحد خریداری شده)
 • هزینه ی سفر به مجارستان جهت بازی کردن حساب شخصی و انجام کار های اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست