پیشنهادات سفر 

سفر به دیدنیهای بکر ایران ( سیستان و بلوچستان )

سفربه تالاب لیپار و کوههای مریخی  – علیرغم آنچه از اخبار شنیده می شود منطقه سیستان و بلوچستان منطقه امن و زیبایی است . پر است از دیدنیهای بکر . کوههای مریخی با رنگ نقره ای منحصر به فرد . در کنار تالاب لیپار پدیده ای نادر از زمین شناسی را مشاهده نمایید . تالاب لیپار یکی از 10 تالاب صورتی رنگ جهان است . رنگ صورتی تالاب به خاطر حضور پلانکتونها به شکل بی نظیری خودنمایی می نماید.

پرندگان مهاجر مانند فلامینگوها – چیلک ها –  و ده ها نوع منحصر به فرد در زمستان به این منطقه کوچ می کنند و فضای تالاب را رومانتیک و دیدنی می نمایند .

در مسیر چابهار از شهرهای رمین و شهر تیس بازدید کنید . در شهر رمین درختی 5000 ساله وجود دارد که شناسنامه شهر رمین می باشد . و برای مردمان شهر نماد اعتقادی و احترامی است . شهر تیس هم با غارهای سه گانه و دومین گل افشان خوراکی جهان یکی از دیدنیهای بی بدیل آن منطقه می باشد .

روستای درک و بندر تنگ هم جایی منحصر به فرد است که مناظری مثل آمریکای جنوبی دارد . شاید باورتان نشود ولی زیباتر از آنچه است که بشود فکرش را کرد .

درعین حال ساحل بکر چابهار با موجهای اقیانوسی چند متری – ورزشهای آبی – غواصی – کباب ماهی با طعم فراموش نشدنی – صدفهای خاص و زیبای فرش شده در ساحل – و در آخر بازدید از تالاب منطقه گواتر و تمساحهای پوزه کوتاه خجالتی و زیبای گاندو ( آخرین نسل باقیمانده از این نژاد ) و از همه موارد بالا  جذاب تر خرید در بازار چابهار خواهد بود که شما را حسابی سرحال خواهد کرد .

حتما 4 تا 5 روز برای این منطقه وقت بگزارید و از همه دیدنیهای خاص آن لذت ببرید و با تجارب عالی سال جدید خودتون رو شروع کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست