سفر به ساری

 

ایران به جز اصفهان و کاشان و شیراز شهرهای زیبای بسیاری دارد . به دلیل مسیرگردشگری عادی در سه مقصد فوق نوروز بسیار شلوغی را تجربه خواهید کرد .

برای داشتن آرامش و لذت بردن از سفر بهتر است به جاهای آرامتر سفر کنید  . ساری یکی ازآن مقاصد است . در ساری دیدنیهای خاصی وجود دارد مثل چشمه های طبقاتی  باداب سورت که خواهرخوانده چشمه های ترکیه و نیوزلند است . در 100کیلومتری جنوب ساری در مسیر جاده کیاسر. اگر در تابستان سفر کنید می توانید تنی به آب زده و با استفاده از گل های درمانی آن از دردهای رماتیسمی و استخوانی خود بکاهید .

اگر رطوبت شمال شما را اذیت می کند بدانید که ساری نسبت به شهرهای دیگر رطوبت کمتری داشته و آب و هوای مطبوعی را تجربه می کنید .

در 29 کیلومتری شمال شهر ساری می توانید از پناهگاه دشت ناز بازدید کنید . گوزن های زرد از گونه های نادر این جانور در این منطقه نگهداری میشوند . در همه فصلها به جز اردیبهشت بازدید خواهد داشت .

در 10 کیلومتری جنوب شرقی ساری می توانید از پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری بازدید کنید . جنگلهای انبوه با حیات وحش منحصر به فرد . سمورهای شیطون و بامزه .

حیات وحش میانکاله شما رو به رویا می بره . 12 کیلومتری شمال بهشهرقرارداره و بی نظیره . پرندگان درحال انقراض رو قبل از منقرض شدن ببینید . اردک سرسفید – غاز پازرد – چنگر – قوی فریاد کش – فلامینگو – پلیکان پا خاکستری – طاووسک  – مرگونس سفید – حواصیل و گراریول ها – فک دریای خزر و گراز وحشی و ده ها گونه دیدنی دیگر .

یادتون باشه دریاچه چورت را با همه هیجان قدم زدن در جنگلهای انبوه از دست ندین .

عمارت فاضلی و موزه کلبادی و پارک ملل – خانه رمدانی ها  – میدان ساعت قدیمی – بازار سنتی ساری – پارک شهید زارع و سد شهید رجایی –  و ده ها نقطه دیگر در شهر ساری شما را به بازدید می خوانند .

به ساری سفر کنید و غم را از دل بیرون کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست